VSNRY DESIGN Zoom na

Zoom na: Łóżka kontynentalne

5 lipca, 2019

W łóżku spędzamy około 25-30% swojego życia dlatego ważne jest, aby było ono wygodne i dopasowane do nas. Na czym polega fenomen łóżek kontynentalnych i dlaczego warto zainwestować właśnie w takie? Przeczytaj koniecznie!

Wszyscy znamy powiedzenie “jak sobie pościelisz tak się wyśpisz”, jednak mało kto bierze je dosłownie. Przewrotnie, jakość snu i nasze samopoczucie rano zależy w dużej mierze od tego na czym śpimy. Każdy kto chociaż raz spał na niewygodnym łóżku wie o czym mówię.

Łóżka kontynentalne

Łóżka kontynentalne najczęściej spotkamy w hotelach, charakteryzuje je sprężynowy materac umieszczony na drewnianej skrzyni wypełnionej sprężynami bonellowymi. Najczęściej stoi ono na nóżkach kolejne warstwy stanowią skrzynia i materac, a na górze umieszczony jest dodatkowy cienki materac nazywany toperem. Taka konstrukcja gwarantuje maksimum wygody. Dodatkowym atutem, jest wysokość łóżka – powierzchnia spania znajduje się ok 60-70cm nad ziemią. Możecie być pewni, że na takim łóżku wyśpicie się jak król.

Łóżka te posiadają bardzo prostą formę, którą można personalizować. Wybieramy rodzaj zagłówka, tkaninę, którą zostanie obite łóżko oraz nóżki. Ponadto, najważniejszą kwestią są odpowiednie materace, idealnie dobrane pod nasze preferencje. Osoby majce mało miejsca do przechowywania ucieszą się z faktu, że część modeli łóżek posiada wbudowane schowki na pościel czy inne przedmioty.

Przegląd łóżek kontynentalnych

Łóżka kontynentalne uważane są za jedne z najwygodniejszych łóżek i zazwyczaj są wybierane przez prawdziwych śpiochów. Jest to niemała inwestycja, dlatego nie są one tak popularne jak mogłoby się wydawać. Jedne z najdroższych łóżek kontynentalnych produkowane są przez firmę Hästens, których ceny sięgają nawet 170 tysięcy złotych! Charakteryzuje je najwyższa jakość, niesamowita wygoda oraz wyjątkowa tkania w kratę. Niemniej jednak, dobre łóżko kontynentalne jesteście w stanie kupić w dużo niższych cenach! Poniżej prezentuje kilka propozycji na każdą kieszeń.

1.Łóżko kontynentalne, Eclectic, hilding.pl
2.Łóżko kontynentalne, CANON, selsey.pl
3.Łóżko kontynentalne, DUNVIK, ikea.pl

1.Łóżko kontynentalne, Revor Milano, bonami.pl
2. Łóżko kontynentalne, Dina, lectus24.pl
3. Łóżko kontynentalne, Ladylike, hilding.pl

Dajcie znać, czy słyszeliście wcześniej o łóżkach kontynentalnych i czy mieliście okazje na nich spać.

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply