Porady VSNRY Design VSNRY DESIGN

Mały budżet, duże wymagania – na co zwrócić uwagę kupując meble i materiały w markecie.

14 czerwca, 2019

Piękne materiały i meble w większości wypadków mają wysoką cenę. Nie zawsze budżet pozwala nam na zakup tych luksusowych i musimy oprzeć się na asortymecie sieciówek meblowych i marketów budowlanych. Jak kupować meble i materiały w sklepach? Dowiecie się tego z dzisiejszego wpisu.

Jednym z największych problemów w urządzaniu wnętrz jest ograniczony budżet. Co do tego, że da się urządzić ładnie mieszkanie nie ma wątpliwości, ale czy da się urządzić je tak, aby nie zdradzało ono naszych ograniczonych możliwości? Oczywiście, pod warunkiem, że wiemy na co zwrócić uwagę w trakcie wybierania materiałów i mebli. Dzisiaj przygotowałam dla Was listę elementów, na które warto zwrócić uwagę urządzając mieszkanie w marketach budowlanych i sieciówkach meblowych.

Podłoga

Drewniana podłoga to doskonała ozdoba wnętrza i marzenie wielu osób. Oprócz trwałości zapewnia piękne tło dla dalszej aranżacji, dlatego warto zainwestować wybierając ją. Co jeśli marzy nam się drewniana podłoga, ale nie mamy na nią budżetu? W takiej sytuacji możemy skusić się na panele dostępne w marketach za o wiele niższą cenę. Obecnie można kupić takie, które do złudzenia przypominają drewniane klepki, ale mają o wiele niższą cenę. Jak je znaleźć? Sam opis czy zdjęcie nie do końca oddają, jak ma wyglądać rysunek drewna. Dlatego polecam przed kupnem podłogi w markecie, wybrać się do salonu podłóg drewnianych i na własne oczy przekonać się jak ona wygląda. Warto dotknąć, sprawdzić strukturę, zrobić zdjęcia, a następnie wybierać podłogę do domu. Gwarantuje Wam, że spojrzycie na dostępne produkty z zupełnie innego punktu widzenia.

Stolarka i meble

Obecnie rzadko kto kupuje meble i stolarkę z litego drewna, większość decyduje się na te pokryte okleiną. Nie ma w tym nic złego, takie meble również wyglądają świetnie pod warunkiem, że wiemy jak je wybrać – okleina okleinie nierówna. Jeśli szukamy czegoś, co imituje drewno, to podobnie jak przy zakupie podłogi warto zorientować się jak wyglądają te drewniane. W przypadku, gdy chcemy zminimalizować budżet polecam wybierać te, które są w kolorach. Tanie meble zazwyczaj najlepiej wyglądają w bieli i czerni.

Kuchnia

Obecnie kuchnie dostępne w marketach mogą świetnie imitować drogie kuchnie na wymiar. Pod warunkiem, że zdecydujemy się na te z białym frontami. Dlaczego? W większości przypadków skrzynie szafek są białe. Dlatego, gdy decydujemy się na kolorowe fronty między drzwiczkami wyglądają do nas białe elementy. Tę przeszkodę można ominąć, aranżując kuchnie tak, aby wydawało się, że jest to celowy zabieg lub wybierając fronty, które w pełni maskują skrzynie. Niestety, jest to bardzo ograniczające. Warto zwrócić na ten element uwagę, aby w domu nie mieć przykrej niespodzianki.

Lampy

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z cen oświetlenia, dopóki nie stanie przed faktem jego wyboru. Dobre lampy to wydatek nawet kilku tysięcy, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Jak wybrać lampę tak, żeby była ładna, ale niekoniecznie zdradzała swoją cenę. Zdradzę Wam mój sekret. Kupując oświetlenie zwróćcie uwagę na element osłaniający mocowanie oraz kable. Czy nie jest to wykonane z taniego plastiku, czy kolorystycznie pasuje do całości. To nie klosz, a właśnie one na pierwszy rzut oka zdradzają Wasz budżet oświetleniowy.

Mam nadzieje, że dzisiejsze wskazówki ułatwią Wasze zakupy wnętrzarskie. W przypadku wątpliwości zapraszam do kontaktu chętnie coś pomogę i doradzę. Dajcie znać, czy te zakupy to dla Was przyjemność czy udręka.

No Comments

    Leave a Reply