Style we wnętrzach VSNRY DESIGN

Nadmorski klimat i nienachalny luksus – styl Hamptons

7 czerwca, 2019

Styl Hamptons to połączenie szyku nowojorskich apartamentów i nadmorskiego klimatu. To idealna opcja dla osób, ktore poza elegancją cenią sobie naturalne materiały i komfort. Jeśli szukasz stylu, który wprowadzi klimat nadmorskich kurortów wprost do Twojego mieszkania to Hamptons jest właśnie dla Ciebie.

Hampton, od którego wywodzi się nazwa stylu, to  malownicze nadmorskie miasto położone w niedalekiej odległości od Nowego Jorku, na Long Island, słynące z złotych plaż i nienachalnego luksusu. Tym zdaniem mogłabym właściwie zakończyć charakterystykę tej stylistyki, ponieważ w pełni oddaje ono jej charakter. Natomiast styl ten wart jest o wiele większej uwagi!

Charakterystyka

Hamptons nie jest w Polsce bardzo popularny, ale ma on wierne grono fanów. To styl, który najlepiej sprawdza się w domach. Co prawda, można próbować aranżować go również w mieszkaniach, niemniej jednak nie jest to łatwe. Hamptons to przede wszystkim relaks, przestrzeń i promenie słońca. To styl, który najlepiej sprawdza sie na dużych powierzniach,  najlepiej w wysokich pomieszczeniach z dużą ilością okien.

Kolory i materiały

Hamptons to przede wszytskim stonowane i rozbielone kolory nawiązujące barwą do plaż i oceanu. Meble i ściany zazwyczaj zachowane są w bieli i beżach, a mocniejsze barwy pojawiają się jedynie w dodatkach. Styl ten bazuje na naturalnych materiałach: len, wilkina, juta, trawa morska czy kamienń. Ponadto, w stylizacjach występuje też drewno, najlepiej w odcieniach takich jak te wyrzucone przez morze. Trójwymiarowośc wnętrza budowana jest za pomocą faktur, które grają tutaj ogromną rolę.

Stylizacja

Aranżacje w stylu Hamptons to przede wszystkim przestrzeń, która jest dosyć trudna do osiągnięcia w większości wnętrz. Co więcej, elegancja lubi prostotę i dobrą jakość, dlatego w tej aranżacji stawiamy na jakość. Klasyczne meble z naturalnym charakterem, odsłonięte okna, jasne kolory to kwintesencja Hamptons. W dodatkach warto postawić na kilka wyrazistych elementów, które stworzą nadmorski klimat, np. latarenka, granatowe poduszki, koc o grubym spolocie. Wnętrze powinno być stylowe, ale lekkie w odbiorze – nienachalnie luksusowe.

Inspiracje

1.Witryna Milano, miloohome.pl
2.Fotel Saulus, miloohome.pl
3.Lampa stołowa Mulberry Aqua, miloohome.pl
4.Lustro Rayo, miloohome.pl
5.Poszewka na poduszkę Waffle Sand, miloohome.pl

1.Sofa Sorensen, miloohome.pl
2.Komoda Long Island, miloohome.pl
3.Lampa wisząca Alumbrado, miloohome.pl
4.Poduszka Pastello, miloohome.pl
5.Koc Kenya Diamond, miloohome.pl
6.Poduszka Anchor Bay, miloohome.pl

No Comments

    Leave a Reply