Moje projekty VSNRY DESIGN

Tam gdzie klasyka spotyka nowoczesność – aranżacja salonu

25 maja, 2019

Jak połączyć stare, drewniane meble i nowoczesne elementy, tworząc jedną spójną aranżację? Odpowiedź jest prosta: jasne wnętrze, gdzie na prostej bazie pierwsze skrzypce zagrają naturalne materiały i proste formy, a klasyczne meble stanowią jego największą ozdobę.

Myśląc o aranżacji salonu wydaje się, że to jedno z prostszych wnętrz do urządzenia sofa, telewizor oraz jakiś stół i krzesła. Banał! Przewrotnie to jedna z trudniejszych powierzchni, która spełnia funkcję pokoju dziennego, gdzie odpoczywamy po pracy, oraz pokoju, w którym przyjmujemy gości. Dodatkową trudność w aranżacji spójnego wnętrza może stanowić otwarta kuchnia.

Wnętrze

Salon, który urządzałam dla moich rodziców stanowił dla mnie duże wyzwanie. To wnętrze, które posiada skomplikowany układ ścian i podłóg, którego zmiana nie jest możliwa ze względu na ściany i belki nośne. Ponadto, fakt że doskonale znałam to wnętrze stanowiło dla mnie dodatkowe utrudnienie, ponieważ nie miałam świeżego spojrzenia na tę przestrzeń.

Inwentaryzacja

Projekt rozpoczęłam od inwentaryzacji wnętrza. W salonie odkąd pamiętam stały piękne kalwaryjskie, ręcznie robione meble z litego drewna: kredens i szafka RTV. Nie zamierzałam się ich pozbywać. Takie meble mają dużą wartość, wymiana ich na modele z sieciówki byłaby designerskim faux pas. Dodatkowo, kilka lat wcześniej w salonie pojawił się skórzany narożnik wraz ze stolikiem. We wnętrzu znajdowały się także dodatki w kolorze starego złota, które stanowiły spójną kolekcję. Wszystko to postanowiłam wkomponować w projekt.

Koncepcja

Urządzając to wnętrze zależało mi na tym, aby stworzyć ponadczasowe wnętrze, które połączy nowoczesność z klasyką, oraz będzie pasować do reszty domu. Bazę stanowi drewniana podłoga w jasnym odcieniu, do tego prosty, elegancki kominek i białe ściany. Czarne lampy ze złotym środkiem stanowią parę dla złotych dodatków. Do nich dobrałam poszewki w pasujących kolorach. Co więcej, ogród zagościł w salonie poprzez odsłonięcie okien i udekorowanie ich roletą rzymską z naturalnego materiału. Dodatkowo podobne tkaniny zostały użyte na obiciu krzeseł, bieżniku na stole i drugiej sofy w innej części pokoju. Elementem łączącym narożnik z krzesłami jest kwadratowe pikowanie.

Jak podoba Wam się ta aranżacja? Co zmienilibyście w tym wnętrzu? Piszcie.

You Might Also Like...

1 Comment

  • Reply
    Jak wybrać motyw przewodni we wnętrzu? – VSNRY DESIGN
    27 grudnia, 2019 at 4:29 pm

    […] sposób dylematów przy wyborze mebli tapicerowanych i dodatków. Po raz kolejny odwołam się do salonu, który pokazywałam Wam w jednym z poprzednich postów, gdzie materiałem przewodnim była tkanina […]

Leave a Reply