Moje projekty VSNRY DESIGN

Angielska sielanka i stare Hollywood

18 maja, 2019

Urządzenie sypialni, która na 7,5m2 ma skos, a do dwóch rogów przeciwległej do niego ściany przylega z jednej strony okno, a z drugiej drzwi to prawdziwe wyzwanie! Jak sobie z tym poradziłam? Zobaczcie sypialnię w stylu VSNRY Design!

Koncepcja

Istnieje taki moment w życiu każdego człowieka, kiedy wyprowadza się z domu, niestety tylko pozornie. W większości wypadków, pokój w którym mieszkało się przez te lata pozostaje niezmieniony, a szkoda! To część domu można na nowo zaaranżować i wykorzystać. Tak właśnie stało się z moją sypialnią w domu rodzinnym.

Postanowiłam, że ten pokój potrzebuje zmiany, a dodatkowo w domu przydałby się dodatkowa sypialnia, zamiast pokoju nastolatki. Przedyskutowałam ten pomysł z rodzicami i decyzja zapadła. Tutaj pojawił się problem – jak w wnętrzu, które na niecałych 7,5m2 ma skos zrobić funkcjonalną sypialnie?

Rozkład wnętrza

Pod skosem stanęło łóżko, a po drugiej stronie pokoju, przy oknie, komoda a obok szafa. Po zaaranżowaniu dużych mebli znalazło się miejsce na mały fotel, który fajnie dopełnia wnętrze. Zdecydowałam się na białe meble z IKEA. Łóżko z płytą szczytową zastąpiło tradycyjną szafkę przy łóżku i dało dodatkowe miejsce do przechowywania w postaci półek z boku. Szafa, dzięki swym niewielkim rozmiarom, nie przytłoczyła wnętrza, a komoda świetnie dopełnia zestaw. Białe ściany i meble stworzyły jasną, spójną bazę, która optycznie powiększa pokój.

Motyw przewodni

Kolorystyka i styl wnętrza były dla mnie od początku dosyć oczywiste – kocham połączenie bieli z czernią oraz motywy starego Hollywood. Ponadto, biorąc pod uwagę, że jest to dom na wsi, chciałam stworzyć sielankowe wnętrze, do którego będę chciała wracać żeby odpocząć od miejskiego życia. Stąd też przyszedł pomysł na rustykalno-angielskie inspiracje. Dodatkowo, postanowiłam wykorzystać pocztówki przedstawiające gwiazdy starego kina, które dodają amerykańskiego akcentu.

Główną rolę w tym pokoju gra łóżko, dlatego nawiększy nacisk położyłam na dobór pościeli. Na czarnej bazie połączyłam szarą kratę i kwiaty, przełamałam tę kompozycję różowym akcentem w postaci małej poduszki i koca o grubym splocie. Ozdobę pokoju stanowią ramki z pocztówkami, lustro w czarnej ramie, lampa nocna oraz budzik. Dodatkowo rustykalny charakter podkreśla czarna lampa sufitowa, przypominająca kształtem stare fabryczne modele, ratanowy fotel i roleta z naturalnego materiału.

1. Lampa:HEKTAR, ikea.pl
2. Łóżko: BRIMNES, ikea.pl
3. Komoda: BRIMNES, ikea.pl
4. Krzesło: AGEN, ikea.pl
5. Obraz: PJÄTTERYD, ikea.pl
6. Pościel: EMMIE RUTA, ikea.pl
7. Poduszka: SARALOTTA, ikea.pl
8. Poszewka: GULLKLOCKA, ikea.pl
9. Lustro: KARMSUND, ikea.pl
10. Budzik: DEKAD ikea.pl

You Might Also Like...

1 Comment

Leave a Reply