Dzieje się w designie VSNRY DESIGN

Dzieje się w designie – Listopad 2019

8 listopada, 2019

Jesienna aura, która na dobre zagościła u Nas nie zachęca do wyjścia, a wczesne zachody słońca sprzyjają wieczorom spędzonym w domowym zaciszu z kubkiem herbaty lub grzanego wina. Niemniej jednak, znalałam dla Was kilka smaczków, które są warte uwagi. A, z myślą o amatorach jesieni w domu, postanowiłam poszerzyć tę serię o ciekawostki ze świata designu i wnętrz.

Design w sieciówce

W listopadzie swoją premierę mają dwie kolekcje wnętrzarskich sieciówek, które do współpracy zaprosiły znanych projektantów. Po raz kolejny IKEA podjęła współpracę z Virgilem Ablohem z Off-White. Poprzednio zaprojektował jeden z dywanów na IKEA ART Event, o którym pisałam w jednym z poprzednich artykułów. Tym razem współpraca zaowocowała całą limitowaną kolekcją mebli i dodaktów MARKERAD. Przedmioty te są skierowane przede wszystkim do młodych ludzi, którzy poprzez ciekawe przedmioty codziennego użytku, będą mogli wyrazić swój styl we wnętrzach. Kolekcja bazuje na klasycznych formach, którym Virgil dodał typowe dla swoich prac artystyczne i przewrotne akcety. Premiera kolekcji przewidziana jest na 5 listopada.

H&M Home zjednoczył siły z Jonathanem Alderem i stworzył kolekcję o wymownej nazwie „No more minimalism!”. W ofercie znajdziecie przede wszystkich dodatki, takie jak: poduszki, świece, wazony, kubki i inne. Wszystkie o ciekawej formie i mocnej kolorystyce, które nawiązują do ikonicznego stylu projektanta. W Polsce kolekcja dostępna będzie wyłącznie online od 14 listopada. 

Ciekawe wnętrza

W ostatnim czasie dwie znane osobistości ze świata designu i wnętrz pokazały wnętrza swoich mieszkań. Dobrze znana wielu Polakom Dorota Szelągowska zaprosiła do swojego domu ekipę Dzień Dobry TV, którą oprowadziła po swoim kolorowym mieszakniu. Wnętrze jest nieoczywiste, eleganckie z elementami rustyku, pełne pięknych kolorów. Jestem przekonana, że wielu fanów Doroty (w tym ja) spodziewało się, że w jej mieszkaniu dominować będą szarości i styl skandynawski. To kolejny dowód na to, że projektanci dopiero we własnych domach są w stanie w pełni dać upust swojej fantazji, a styl skandynawski też może się znudzić. Zdecydowanie polecam zobaczyć to wnętrze.

Dla kontrastu, na stronie Zary Home możemy oglądać minimalistyczne loftowe wnętrza należące do Alex Eagle, właścicielki Alex Eagle Studio, które w Londyńskim Soho oferuje prace artystów i projektantów. Loft należący do Alex, jest jasny, przestronny i zachowawczy w swojej kolorystyce. Proste, ponadczasowe formy, naturalne materiału i meble vintage tworzą unikatową aranżacje pełną smaku i klasy. 

Dla fanów sztuki i designu

Dla fanów sztuki o ogranczonym budżecie już po raz drugi organizowane są Targi Sztuki Dostępnej (16-17.11, Warszawa). Są to jedyne w Polsce targi sztuki z limitem ceny. Znajdziecie tam prace najlepszych polskich artystów w cenach do 5 tys. zł, czyli dobra sztuka za niską cenę.

Przez cały listopad w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie dostępna jest wystawa Dobry Wzór 2019, gdzie zobaczycie najlepszy design z niemal każdej dziedziny. Pozycja obowiązkowa na liście każdego pasjonata designu.

Sobota 16.11. w Krakowie należy do Krakow Design Festival by Solvay Wnętrza. Warto odwiedzić to miejsce, ponieważ oprócz festiwalu odbędą się prelekcje oraz spotkanie z Robertem Koniecznym. Dodatkowo, dostępne będą porady specjalistów Krakowskich Szkół Artystycznych.

Dla fanów architektury

Drugą środę listopada warto spędzić w Poznaniu, aby posłuchać debaty organizowanej przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki – Wielka Płyta 2100, w czwartek udać się do Warszawy na Wieczór ARCHitektoniczny z Maciejem Jakubem Zawadzkim, lub do Katowic na wykład Anny Cymer Architektura polska po 1989. Natomiast w sobotę warto udać się na Śląsk na 4 Buildings 2019, aby weekend zakończyć niedzielnym seminarium w Muzeum Sztuki w Łodzi – Bauhaus – nauczanie / nowy człowiek lub wykładem Good Idea | Gdynia – Tel Awiw – Bauhaus – modernizm w Warszawie

W weekend 23-24.11. Warszawski Pawilon Architektury Zodiak organizuje Bazarch 2019 – targi książki o architekturze i mieście, którym towarzyszy program spotkań, wykładów i dyskusji. Natomiast od 30.11 do 12.04. w Muzeum Miasta Gdyni dostępna będzie wystawa Dawno temu nad Bałtykiem. Gdynia lat 20. XX wieku.

Dla architektów i projektanów wnętrz

W sobotę 16.11. Decoroom organizuje DecoWarsztaty – Projekt szyty na miarę dla projektantów i architektów wnętrz. Na spotkaniu poruszany będzie temat indywidualnego podejścia do projektowania wnętrz. Miałam okazję uczestniczyć w poprzedniej edycji i tym razem również się na nich pojawię.

No Comments

    Leave a Reply